Veri Merkezi Kurulum Hizmetlerimiz

Detaylı tasarım aşamasında geliştirilen ve ortaya çıkan dokümanlar seçilen alanda nasıl bir veri merkezi oluşturulacağına ve hazırlanacak teklife temel oluşturur.

Veri merkezi yöneticisinin izni ile mimar yada tasarım/inşa firması liderliğinde inşa ekibi veri merkezinin inşasına başlar. Veri Merkezi inşa ekibi plan doğrultusunda kendilerine verilen mekanik, elektrik, ekipman entegrasyonu gibi görevlere odaklanırlar.

Düzenli bir şekilde kalite güvencesi ve denetim performansları gerçekleştirilir ve raporlanır. Haftalık olarak toplantılar düzenlenir ve sonucunda ortaya çıkan süreç işleyiş raporu veri merkezi sahibi ile paylaşılır. Veri merkezi sahibinin ilerleme durumu, kalite performansı ve oluşabilecek riskleri erken belirleme konularında fikir edinmesi sağlanmış olur.

Veri merkezi inşa aşamasında gerçekleştirilen kurulan sistemler ve entegrasyonları veri merkezi çalışanları ve sahiplerinin eğitimleri için iyi fırsatlar sunmaktadır.

İnşa aşamasında aynı zamanda ekipman kılavuzları, garanti belgeleri, çizimler, malzeme güvenlik bilgi formları da veri merkezi sahipleri ile paylaşılır. Bu dokümanların veri merkezi operasyonları ve bakımı aşamalarında önemli rolü vardır.

Veri Merkezi altyapı çözümleri konusunda elde edilen tecrübe ile yeni kurmayı düşündüğünüz yada mevcut veri merkezinizin ihtiyaç duyduğu gereksinimlerin temini ve uygulanması noktasında hizmet sağlamaktadır.

Sistematik ve kanıtlanmış yaklaşımla sunduğumuz Veri Merkezi ınşaat Süreci Hizmetleri, yapım süreleri ve maliyetleri azaltırken aynı zamanda riskleride ortadan kaldırmanızı sağlamaktadır.

Uptime Institute tarafından belirlenen Tier seviyelerine uygun Veri Merkezi yapımı ve operasyonu hizmeti de sizlere sunduğumuz hizmet portföyümüzde yer almaktadır.