Veri Merkezi Tasarım & Mühendislik Hizmetlerimiz

Veri merkezi projelerinin tasarımı belirleyen en önemli unsur proje kapsamıdır. Proje kapsamı veri merkezi ihtiyaçlarına ve mevcut bütçeye göre belirlenmelidir. Etkili veri merkezi tasarımı mevcut sistemlerin ve tesisin detaylı olarak incelenme süreci ile başlar.

Sonrasında BT ve Tesis personeli ile proje ihtiyaçlarını ve gelecekte oluşabilecek eğilimlere uyum için gerekli değişiklikleri tespit etmek için çalışmalara devam edilir. Son olarak veri merkezi inşaası için belirlenmiş olan bütçeye uygun şekilde konsept tasarım oluşturulur.

Kurum ihtiyaçlarının ve teknolojinin sürekli değişmesi nedeniyle kurulum aşamasından sonrada veri merkezlerinin gelişmeye açık olarak tasarlanması gerekmektedir.

TLC Mühendislik olarak ön tasarım ve planlama aşamaları ile projenizin başlangıç noktasında ihtiyaçlarınızı karşılamak için doğru ve optimum çözümler sunmaktır.

TLC Mühendislik yeni bir veri merkezi kurmak isteyen yada varolan veri merkezinde yükseltme/ bakım faaliyetleri uygulamak isteyen kurumsal müşterilerine standartları ve şartnameleri doğrultusunda en iyi hizmeti sağlamaktadır.

Kurumunuzun ihtiyaçları geliştikçe daha verimli, yönetilebilir ve ölçeklenebilir bir veri merkezi oluşturmak için gözönünde bulundurulması gereken tasarım süreçleri;

• İlk Projenin Oluşturulması

• Gereksinimlerin Netleştirilmesi

• Konfigurasyonun Yapılması

• Projenin Kesinleştirlmesi

• Teklifin Oluşturulması